Historia Firmy zaczyna się w roku 1996, kiedy to zrodził się pomysł wykonania kajaka składanego w warunkach domowego warsztatu. Potrzeba wzięła się z braku tego rodzaju sprzętu na polskim rynku oraz wysokich cen kajaków składanych produkowanych przez firmy zachodnie.

W odpowiedzi na tę potrzebę wobec rosnącego zainteresowania sportami kajakowymi podjęliśmy próbę opracowania własnych konstrukcji kajaków składanych, której efektem jest pojawienie się na jałowym w tym względzie polskim rynku dwóch modeli kajaków – dwu i jednoosobowego.

Niekwestionowane zalety kajaka składanego – łatwość transportu, małe gabaryty po złożeniu, możliwość napędu żaglowego, dobre własności nautyczne i niski ciężar czynią zeń atrakcyjną ofertę wobec ciężkich i niewygodnych w transporcie kajaków z tworzyw sztucznych. Nowoczesne tkaniny niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i starzenie – stosowane na poszycia, pozwalają na kajakowanie po wodach nizinnych ale także górskich lub morskich.

W projektowaniu opieramy się na wzorcach najlepszych na świecie producentów tego rodzaju sprzętu i staramy się oprócz własnych innowacji wprowadzać w naszych wyrobach to co u konkurencji najlepsze i sprawdzone. Systematycznie podnosimy jakość naszych wyrobów.

Grono naszych klientów rekrutuje się spośród pasjonatów kajakarstwa składakowego z całego świata i systematycznie przybywa nam nowych odbiorców naszych produktów.

Nasze wyroby, ich wysoka jakość, trwałość oraz sprawny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz dodatkowa rękojmia na niektóre elementy produktów (po upływie okresu gwarancji) zapewniają nam dobrą opinię wśród użytkowników. Systematycznie poszerzamy zakres naszej oferty. Produkty poddawane są nieustannym modyfikacjom zgodnie ze spostrzeżeniami i opiniami użytkowników co pozwala ciągle poprawiać funkcjonalność i podwyższać jakość konstrukcji.

Nasi pracownicy to wysoko kwalifikowani specjaliści z dziedziny inżynierii i konstrukcji. Projektujemy w oparciu o nowoczesne metody CAD oraz najnowszą wiedzę inżynieryjną.

W Polsce możecie Państwo znaleźć nasze wyroby w kilku sklepach z którymi stale współpracujemy na terenie Warszawy i innych miast – lub skontaktować się z nami bezpośrednio.

MISJA

Poprzez ciągłe dążenie do udoskonalenia produktu Wayland dokłada wszelkich starań w celu osiągnięcia wysokiej jakości produkowanych kajaków składanych. Kajaki są projektowane tak by spełnić najwyższe wymagania na potrzeby długoterminowych ekspedycji kajakowych w połączeniu z najcięższymi warunkami w każdym zakątki globu tam gdzie konieczna jest najwyższa niezawodność.

Kajaki WAYLAND mają gwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa we wszystkich sytuacjach, zapewnić komfort użytkowania nawet podczas najdłuższych ekspedycji. Przeznaczone są do kajakowania po wszystkich rodzajach wód, śródlądowych morskich i oceanicznych.

Zapraszamy Państwa  do odkrywania cudów natury z pokładu kajaków składanych naszej produkcji.

Przeżyjcie Państwo wyprawę bez ograniczeń, otoczeni przez krystalicznie czystą wodę, głębię zieleni spokojnego jeziora lub wartki prąd górskiej rzeki. Puśćcie wodzę wyobraźni, dotrzyjcie aż za horyzont, poczujcie lekkość i wolność.

Z kajakami WAYLAND osiągniecie nawet więcej, otóż poczujecie się bezpiecznie, podczas cudownych wypraw wpłyniecie w inny świat, którego nigdy nie zapomnicie. Cieszcie się wodą, woda to Życie, bądźcie Jego cząstką, to fascynujące i takie proste.